Sectie: What's new?

Amsterdamse touringcarbranche komt ook met oplossingen

Geschreven op dinsdag 24 januari 2012

Persbericht vrijdag 20 januari 2012

 

Nieuw touringcarbeleid: Amsterdamse touringcarbranche komt ook met oplossingen


Vignetsysteem, pendeldienst, stewards en strenge handhaving alstublieft.

 

De Amsterdamse touringcarbranche staat positief tegenover de voorstellen van wethouder Wiebes voor het touringcarbeleid. Op een aantal punten wil de branche echter verder gaan. Dit heeft zij vandaag aan de wethouder laten weten. Zo pleit zij voor een vignetsysteem voor bussen, kansen om minder bussen in het toeristisch centrum te laten rijden en goede buffer- en parkeerplaatsen voor bussen aan te wijzen buiten de binnenstad. Daarbij is een adequate handhaving op de halteerlocaties dringend noodzakelijk. De branche wil aan de kosten hiervoor bijdragen.


 
Met het nieuwe touringcarbeleid erkent de gemeente Amsterdam het grote belang voor de Amsterdamse economie van de toeristische sector in zijn algemeenheid en die van de touringcar gerelateerde branche in het bijzonder. Ook stelt de gemeente dat touringcarvervoer een van de meest efficiënte en milieuvriendelijke vormen van groepsvervoer is. De touringcar gerelateerde branche denkt dat het busvervoer van toeristen nog efficiënter kan worden geregeld. Daartoe bepleit zij aanvullende maatregelen:

 

  • De invoering van een vignettensysteem voor touringcars. Het uitgangspunt is dat iedere autobus betaalt om in Amsterdam te mogen stoppen.
  • Met de opbrengsten uit de vignetten kan extra handhaving en begeleiding worden betaald. Er moeten stewards komen die mensen helpen bij het veilig in- en uit te stappen. Bussen die de weg blokkeren moeten worden weggesleept.
  • De binnenstad moet worden ontlast. Dit kan door autobussen zoveel mogelijk aan de rand van de binnenstad te laten parkeren. Mensen die met de bus naar de Zaanse Schans willen of de Keukenhof, vertrekken van de Piet Heinkade en niet langer van het Damrak. Om dit mogelijk te maken willen de bedrijven een pendeldienst opzetten tussen Stationsplein en de Passenger Terminal. Dat scheelt op hoogtijdagen 200 bussen per dag.
  • Bouw één groot touringcarstation/grote touringcarterminal bij de Zuidas. Nu stappen mensen op bij het Amstelstation, bij het Olympisch Stadion en op de Oosterdokskade. Dat levert op alle drie locaties problemen op. De branche stelt voor één nieuwe locatie in te richten op loopafstand van Station Zuid, mét een kiosk, bankjes en koek en zopie.

 

De Amsterdamse touringcarbranche doet deze voorstellen vandaag in een brief aan wethouder Wiebes. De wethouder is in haar ogen een man van oplossingen en zij herkennen zijn ondernemersspirit. De brief is ondertekend door een belangrijk deel van de toeristische bedrijven in Amsterdam: rondvaartrederijen, excursiebedrijven, touringcarbedrijven, met op de achtergrond de steun van de Kamer van Koophandel, Amsterdams Toerisme en Congres Bureau, Koninklijke Horeca Nederland, het MKB én Amsterdam City, de bedrijvenvereniging van de Amsterdamse binnenstad.

 

 Voor de officiële reactie namens stakeholders klik hier